Mediji imaju ogromnu moć oblikovanja percepcije javnosti i često su prvi izvor informacija za velik broj ljudi. Kada se radi o osjetljivim temama, poput zdravstvenih problema pojedinaca, ta moć dolazi s velikom odgovornošću. Nažalost, neki portali biraju senzacionalistički pristup, izlažući bolesne ljude i njihove nevolje kako bi povećali broj klikova. Takva praksa nije samo neetična nego i duboko štetna za one koji su već u ranjivoj situaciji. Jučer su mnogi mobiteli Brođana bili zatrpani snimkom muškarca u nevolji. Snimka čovjeka bez obzira na dijagnozu postala je viralna i počela se širiti kao plamen. Brodski mediji su večinom pokazali hrabrost staviti video gospodina u nevolji ad acta.Nažalost neki nacionalni mediji su prenjeli sadržaj videa radi klikova, a zaborabljajući čovjeka kojem treba pomoći.
Nikolina Martinović s 035 portala pruža pozitivan primjer profesionalnog i etičnog novinarstva. Odbijajući se pridružiti “utrci za klikovima”, pokazala je da se o osjetljivim temama može i mora izvještavati s poštovanjem i empatijom. Takav pristup vraća povjerenje u medije i stavlja naglasak na humanost, a ne na trivijalizaciju tuđe patnje.
Mediji moraju služiti javnom interesu, informirati, educirati i podizati svijest, a ne manipulirati emocijama kako bi ostvarili klikove i razne možebitne benificije. Javnost također ima odgovornost prepoznati i podržavati kvalitetno novinarstvo, a izbjegavati portale koji zloupotrebljavaju ljudske tragedije. Samo zajedničkim djelovanjem možemo potaknuti promjenu prema etičkom izvještavanju i zaštiti dostojanstva svakog pojedinca.
Umjesto da postanu dio problema, mediji mogu biti dio rješenja, birajući profesionalizam i ljudskost ispred kratkoročnih senzacionalističkih ciljeva.Nažalost i sam sam osoba s teškim fizičkim invaliditetom i mogu samo zaključiti da bilo koji oblik bolesti ne bira., a na nama je da izaberemo kakvi ljudi jesmo i želimo biti.